Dnes je středa 22.9.2021 7:26, svátek slaví: Darina

Beloeil

beloeil

Belgické královské město Beloeil podobně jako Rýmařov sdružuje okolní vesnice jako své městské části.
Už v roce 1311 se Belœil stalo panstvím rodiny deLigne, a proto se mohlo po staletí rozvíjet do krásy. Zdejší zámek je proslulý nejen svými bohatými sbírkami, ale také úchvatnou francouzskou zahradou, které se po právu přezdívá Malé Versailles. Zahrada také každoročně hostí renomovaný hudební festival. Návštěva Beloeil by však nebyla úplná bez procházky nádhernou neporušenou přírodou. Vedou tudy dokonale značené turistické a cykloturistické trasy. Jedna z nich Vás může dovést až do jedinečné lokality Stamburgského lesa, k místu zvanému „písečné moře“. Pro příznivce historie a archeologie jej připravena trasa do vesnice Aubechie, která je známá překrásným románským kostelem St. Gery z 11. století, ale především jako Archeosité – skanzen, v němž se od roku 1983 budují repliky historických sídel zdejšího obyvatelstva od neolitu až po galsko – románskou dobu. 
V Beloeil můžeme vidět také překrásný neogotický chrám svatého Petra postavený z cihel a pískovce a jeho mobiliář - gotickou sochu papeže sv. Petra z polychromovaného kamene a královskou hrobku. 
Beloeil není partnerským městem Rýmařova, ale je městem spřáteleným a obě města spolu dlouhodobě spolupracují na kulturních, sportovních a společenských aktivitách.

Webové stránky města

Kontakt

Městský úřad Rýmařov
náměstí Míru 230 / 1
795 01  Rýmařov
Telefon: 554 254 100 | tel. seznam


E-mail: podatelna@rymarov.cz
Datová schránka ID: 7zkbugk


IČ: 00296317
DIČ: CZ00296317