teplomer web

V září začne oprava kanalizace na Okružní ulici

Rozsáhlou rekonstrukcí projde hlavní řad splaškové kanalizace na Okružní ulici, který je v současné době v havarijním stavu. Stavba, která bude probíhat v úseku od polikliniky po křižovatku s třídou Hrdinů, s sebou přinese dopravní omezení i snížení životního komfortu obyvatel.

Oprava bude realizována bezvýkopovou technologií, která spočívá v umístění nové kanalizační vložky do úseku kanalizace s prasklinou. Při vložkování je do potrubí zaveden rukávec napuštěný pryskyřicí, který je následně vytvrzen horkou vodou nebo párou. Upozorňujeme občany, že při aplikaci této technologie je možno krátkodobě cítit zápach připomínající aceton unikající z potrubí, a to i mimo ulice, kde je sanace prováděna. Tento zápach není zdraví škodlivý a v případě vniknutí do domů je odvětratelný. V rámci prevence doporučujeme občanům kontrolu odpadů v jejich domácnostech (sifony u vany, umyvadla a staré odpadní kanálky ve sklepech) a zalití odpadního potrubí vodou.

Délka opravovaného úseku je 567 metrů, realizaci stavby budou tedy doprovázet částečné uzávěry Okružní ulice. Na třech místech bude nutné vytvořit dočasné rozšíření komunikace na úkor chodníku, aby byl zajištěn průjezd všech vozidel a autobusů. V současné době se řeší příslušné dopravní značení včetně jeho schválení dopravní policií, konkrétní dopravní omezení včas zveřejníme. 

Přípravné práce budou zahájeny na začátku září, ke konci měsíce pak bude prováděno samotné vložkování kanalizace. S ohledem na rozsah prací a řešení dopravního značení se však může termín zahájení realizace posunout. Dokončení a zapravení všech povrchů je plánováno na přelom října a listopadu letošního roku.

Stavbu realizuje společnost B M H, spol. s r. o., z Olomouce, náklady na opravu dosáhnou výše téměř 19,3 milionu Kč. Žádáme občany o pochopení a omlouváme se za případné nepříjemnosti spojené s realizací stavby.

 Kanalizace Okruzni big

 

Kontakt

Město Rýmařov
náměstí Míru 230/1, 795 01  Rýmařov
Telefon: 554 254 100 | tel. seznam


E-mail: podatelna@rymarov.cz
Datová schránka ID: 7zkbugk
Číslo účtu: 19-1421771/0100


IČ: 00296317
DIČ: CZ00296317

Úřední dny a hodiny

 Pondělí: 8:00 – 11:30    12:30 – 17:00
 Úterý: dle předchozí domluvy
 Středa: 8:00 – 11:30    12:30 – 17:00
 Čtvrtek: dle předchozí domluvy
 Pátek: dle předchozí domluvy
   
 Prohlášení o přístupnosti
 

  fbig 

Jednotlivá pracoviště