teplomer web

Rýmařovské domy se postupně připojují na optickou síť

Česká telekomunikační společnost CETIN, a.s. připravuje v Rýmařově připojení bytových i rodinných domů k optické síti, která přinese uživatelům nejen stabilní a rychlý internet, ale i další případné služby vyžadující kvalitní internetové připojení.

Momentálně jde o ulice třída Hrdinů, Na Vyhlídce, Marxova, pod Svahem, Okružní, Dukelská, Husova, Pivovarská, 1. Máje, Větrná, Hornoměstská, Čapkova, Divadelní a Jungmanova. 

Společnost CETIN, a.s. je vlastníkem a provozovatelem největší telekomunikační sítě v Česku a investuje miliardy do jejího dalšího rozvoje. Staví vlastní optické i jiné sítě. Tyto vybudované sítě je otevřeny (pouze je staví a spravuje) a nabízí je k využití poskytovatelům služeb elektronických komunikací. Společnost CETIN, a.s. služby koncovým zákazníkům neposkytuje. Aktuálně na optické síti společnosti CETIN nabízí své služby 21 poskytovatelů internetového připojení, je tedy možno si následně vybrat z velké nabídky poskytovatelů. Více informací najdete na adrese zrychlujemecesko.cz .

V současné době probíhá příprava realizace optické sítě. V této první fázi jde pouze o získání souhlasu vlastníků nemovitostí a technickou obhlídku objektů. Připojení domu na optickou síť je zajištěno zdarma společností CETIN dle dohodnutých podmínek s vlastníkem nemovitosti a nezavazuje k žádnému odběru služeb. Jedná se pouze o dobudování infrastruktury. Akvizice bude probíhat zhruba do konce měsíce září tohoto roku, realizace by mohla proběhnout v příštím roce - rozhodující bude zájem uživatelů. 

Pro bližší informace můžete kontaktovat Augustina Bučka, tel.: 773 600 428, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kontakt

Městský úřad Rýmařov
náměstí Míru 230/1, 795 01  Rýmařov
Telefon: 554 254 100 | tel. seznam


E-mail: podatelna@rymarov.cz
Datová schránka ID: 7zkbugk
Číslo účtu: 19-1421771/0100


IČ: 00296317
DIČ: CZ00296317

Úřední dny a hodiny

 Pondělí: 8:00 – 11:30    12:30 – 17:00
 Úterý: dle předchozí domluvy
 Středa: 8:00 – 11:30    12:30 – 17:00
 Čtvrtek: dle předchozí domluvy
 Pátek: dle předchozí domluvy
   
 Prohlášení o přístupnosti
 Prohlášení o použití cookies

  fbig 

Jednotlivá pracoviště