Dnes je středa 27.10.2021 17:34, svátek slaví: Šarlota a Zoe

Nová ulice bude pojmenována po Františku Vychodilovi

V Edrovicích za ulicí Karla Schinzela směrem k bývalému hřbitovu je plánována výstavba rodinných domů, čtyři domy jsou v současné době již rozestavěny.

Vznikne zde nová ulice vycházející z ulice Julia Fučíka – za kapličkou, garážemi směrem do svahu, odkud se pak vrací zpět na ulici Julia Fučíka. Nová ulice není propojena s ulicí Karla Schinzela průjezdnou komunikací, pouze chodníkem.Původně zastupitelé schválili pojmenování této ulice Kruhová vycházející z jejího tvaru, ale protože by mohlo docházet k záměně s ulicí Okružní, která již ve městě je, rozhodli se zastupitelé zvolit jiný název – Vychodilova.

František Vychodil patří k předním osobnostem našeho města. Byl učitelem, ředitelem rýmařovských škol a dlouholetým kronikářem města. Byl nepostradatelným představitelem kulturního života v Rýmařově jako předseda Osvětové besedy, později Jednotného kulturního střediska, a herec divadelního souboru Mahen. V Rýmařově také založil Klub českých turistů. V roce 1991 obdržel titul Zasloužilý občan města Rýmařova, je proto nanejvýš vhodné připomenout si jeho osobnost, vyzvednout jeho přínos pro město a využít příležitost pojmenovat jednu z ulic města po tomto významném občanovi.

Vychodilova ulice

Kontakt

Městský úřad Rýmařov
náměstí Míru 230 / 1
795 01  Rýmařov
Telefon: 554 254 100 | tel. seznam


E-mail: podatelna@rymarov.cz
Datová schránka ID: 7zkbugk


IČ: 00296317
DIČ: CZ00296317