teplomer web

Daňové přiznání lze podat elektronicky nebo vhodit do sběrného boxu

Zákonná lhůta pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2020 připadá na 3. května 2021. V případě, že bude přiznání k dani z příjmů fyzických osob občanem podáno elektronicky, připadá konec lhůty na 1. června 2021.

Občanům, kterým přiznání zpracuje a podá daňový poradce, končí lhůta pro podání tohoto přiznání až 1. července 2021. V těchto lhůtách je daň z příjmů fyzických osob také splatná.

Kompletní informace o tom, kdo musí přiznání k dani z příjmů fyzických osob podat, i odpovědi na nejčastější dotazy naleznete  zde.

V současné době je možno přiznání vyplnit a elektronicky podat také pomocí portálu Moje daně i bez elektronického podpisu nebo jiného ověření identity odesílatele - za podmínky, že bude finančnímu úřadu do 5 dnů doručen vytištěný, řádně rukou podepsaný e-tiskopis, který se vytvoří automaticky po odeslání přiznání.  K telefonickým dotazům ohledně tohoto portálu je zřízena speciální infolinka 225 092 392.

Všechny tiskopisy (včetně tiskopisů interaktivních) jsou k dispozici zde. Tiskopisy jsou v papírové podobě k dispozici také na územních pracovištích, finanční úřad však osobní návštěvu územních pracovišť občanům z epidemiologických důvodů nedoporučuje.  

Vzhledem k epidemiologické situaci letos nemohou zaměstnanci územních pracovišť Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj v průběhu března vyjíždět za občany do obcí a na minimum je omezena také možnost osobních konzultací k vyplnění přiznání, které lze v budovách územních pracovišť realizovat jen v případech předběžného telefonického sjednání termínu osobního jednání se zaměstnancem konkrétního pracoviště. Bruntálské pracoviště můžete kontaktovat prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., číslo na telefonní linku pro zodpovídání dotazů k dani z příjmů fyzických osob je 554 792 111.

V době platnosti mimořádných opatření přijatých v souvislosti s šířením onemocnění covid-19 zřídil také Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj na svých územních pracovištích sběrné boxy, které jsou určeny pro podání daňových tvrzení a dalších podání finančnímu úřadu bez osobního kontaktu s úředníky. Sběrné boxy finančního úřadu jsou umístěny na všech aktuálně otevřených územních pracovištích, tj. i v Bruntále (sídlo: Ruská 1870/3). Finanční úřad proto vyzývá občany, aby použitím sběrného boxu k podání daňových přiznání bez osobního kontaktu s úředníkem a bez front chránili své zdraví.

Kontakt

Městský úřad Rýmařov
náměstí Míru 230 / 1
795 01  Rýmařov
Telefon: 554 254 100 | tel. seznam


E-mail: podatelna@rymarov.cz
Datová schránka ID: 7zkbugk


IČ: 00296317
DIČ: CZ00296317

Úřední dny a hodiny

 Pondělí: 8:00 – 11:30    12:30 – 17:00
 Úterý: dle předchozí domluvy
 Středa: 8:00 – 11:30    12:30 – 17:00
 Čtvrtek: dle předchozí domluvy
 Pátek: dle předchozí domluvy
   
 Prohlášení o přístupnosti
 Prohlášení o použití cookies

  fbig 

Jednotlivá pracoviště