Dnes je středa 22.9.2021 6:49, svátek slaví: Darina

Město vyhodnocuje program kotlíkových půjček

V loňském roce schválilo Zastupitelstvo města Rýmařov program pro poskytování návratné finanční výpomoci k podpoře kotlíkových dotací v Moravskoslezském kraji – 3. výzva. Poskytnuté prostředky mohou občané využít na předfinancování výměn nevyhovujících kotlů na pevná paliva za moderní zdroje tepla.

K dnešnímu dni bylo uzavřeno celkem 18 smluv o poskytnutí návratné finanční výpomoci (4 smlouvy na tepelné čerpadlo, 9 smluv na kotel na biomasu a 5 smluv na plynový kondenzační kotel). Čtyři domácnosti již výměnu kotle provedly a získaly od Moravskoslezského kraje dotaci, ze které část nebo celou finanční výpomoc od města uhradily. Ostatní občané, kteří s městem Rýmařov uzavřeli smlouvu, výměnu zdroje tepla realizují, ale prozatím nemají proplacenou dotaci z Moravskoslezského kraje.  

O kotlíkovou půjčku mohou občané stále žádat. Žádost mohou podat pouze úspěšní žadatelé třetí vlny kotlíkových dotací z Rýmařova a jeho místních částí, kteří mají uzavřenou smlouvu s Moravskoslezským krajem. K dnešnímu dni eviduje kraj pro naše město a jeho části celkem 52 žádostí.

Výpomoc bude žadateli po splnění všech podmínek poskytnuta maximálně do výše 200 tisíc Kč. Půjčka je bezúročná po celou dobu splácení, část jí bude uhrazena prostřednictvím dotace z kraje, zbývající část pak postupně - maximální doba splácení jsou 4 roky při maximální splátce 2 000 Kč měsíčně. Výpomoc může být žadatelem splacena i předčasně formou mimořádné splátky.

Splátky půjček od občanů nebude muset město Rýmařov vracet do státního rozpočtu a může je využít pro realizaci adaptačních projektů reagujících na změnu klimatu a projektů vedoucích ke snižování emisí skleníkových plynů. Do projektů spolufinancovaných z kotlíkových půjček má město zájem zařadit biokoridory v Edrovicích a Stránském, zateplení domu U Rybníka 2 a Opavská 45 a 47 a zateplení administrativní budovy Městského úřadu Rýmařov na ulici 8. května 48.

Pro bližší informace k programu na kotlíkové půjčky kontaktujte pana Petra Kudelu, DiS., tel. 554 254 313, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Miroslav Sigmund, vedoucí odboru regionálního rozvoje MěÚ Rýmařov

Loga vsecky

Kontakt

Městský úřad Rýmařov
náměstí Míru 230 / 1
795 01  Rýmařov
Telefon: 554 254 100 | tel. seznam


E-mail: podatelna@rymarov.cz
Datová schránka ID: 7zkbugk


IČ: 00296317
DIČ: CZ00296317