teplomer web

Poděkování vedení města

Vážení spoluobčané,

chtěli bychom touto cestou vyjádřit obrovské díky všem, kteří se zapojili a přispěli k budování ubytovacích prostor pro ukrajinské rodiny v budově bývalého internátu na Sokolovské ulici.

Během několika dnů se podařilo v podstatě z ničeho připravit důstojné ubytování, do něhož se již nastěhovali první obyvatelé. Prázdné místnosti byly vybaveny nábytkem, zřízena byla také nová kuchyň i společenská místnost s připojením k internetu.

To všechno by nebylo možné bez věcných darů a také obětavé práce mnoha dobrovolníků. Jmenovitě bychom chtěli poděkovat zejména firmám Auto Lašák Rýmařov s. r. o., a Infini a. s., kteří se významnou měrou zasloužili o vybavení prostor, ale i ostatním pomáhajícím podnikatelským subjektům.  Dále pak Gymnáziu a Střední odborné škole Rýmařov, Městským službám Rýmařov, Bytermu Rýmařov a zaměstnancům Městského úřadu Rýmařov. V neposlední řadě děkujeme všem rýmařovským občanům, kteří bleskurychle zareagovali a přispěli do materiální sbírky vyhlášené městem. Nesmírně si vážíme toho, jak ochotní a obětaví lidé v našem městě žijí.

Ubytovací kapacita budovy se rychle plní, v současné chvíli máme nahlášeno 11 rodin. Těm nabídneme kromě zázemí také pomoc s úředními záležitostmi, jako žádosti o udělení víza nebo sociální dávky. Následně se budeme snažit pomoci jim naučit se náš jazyk, najít si zaměstnání a postavit se na vlastní nohy. Samozřejmostí je také zajištění předškolního a školního vzdělávání pro děti.

Je před námi ještě dlouhá cesta, ale pevně věříme, že vše zvládneme se stejnou bravurností, s jakou jste vy byli schopni zareagovat na naši žádost o pomoc.

Všem vám ze srdce děkujeme.

Luděk Šimko, starosta
Lenka Vavřičková, místostarostka

Kontakt

Městský úřad Rýmařov
náměstí Míru 230/1, 795 01  Rýmařov
Telefon: 554 254 100 | tel. seznam


E-mail: podatelna@rymarov.cz
Datová schránka ID: 7zkbugk
Číslo účtu: 19-1421771/0100


IČ: 00296317
DIČ: CZ00296317

Úřední dny a hodiny

 Pondělí: 8:00 – 11:30    12:30 – 17:00
 Úterý: dle předchozí domluvy
 Středa: 8:00 – 11:30    12:30 – 17:00
 Čtvrtek: dle předchozí domluvy
 Pátek: dle předchozí domluvy
   
 Prohlášení o přístupnosti
 Prohlášení o použití cookies

  fbig 

Jednotlivá pracoviště