Dnes je úterý 7.4.2020 22:25, svátek slaví: Heřman a Hermína

Rada projedná další snížení nájemného po skončení vládních opatření

Rada města se zabývala dopadem opatření přijatých vládou v souvislosti s nákazou koronavirem SARS-CoV-2 na rýmařovské podnikatele, nájemníky nebytových prostor, na svém mimořádném jednání 20. března 2020. Po diskusi byla otázka snížení nájemného v tuto chvíli odložena.

Důvodem je, že nevíme, jak dlouho bude nouzový stav trvat a koho všeho se bude týkat. Jsme připraveni již odložené nájemné za březen a duben 2020 znovu odložit a odložit nájemné i za následující měsíce až do doby, než skončí nouzový stav a situace podnikatelů se stabilizuje.

Před konečným termínem splatnosti nájmu za celé období projedná rada města jeho snížení (odpuštění), a to v závislosti na konkrétních podmínkách jednotlivých živností. Vláda průběžně mění podmínky provozování maloobchodního prodeje a poskytování služeb (naposledy se tak stalo 26. března 2020), takže dopad na konkrétní podnikatele může být velmi rozdílný. Rada města bude proto rozhodovat o celém období až na základě úplných informací.  

Chceme ubezpečit podnikatele, nájemníky nebytových prostor města Rýmařova, kterých se omezení dotýká, že se budeme snažit udělat maximum, abychom jim co nejvíce pomohli překonat současnou nepříznivou situaci.

Ing. Lenka Vavřičková, místostarostka 

Kontakt

Městský úřad Rýmařov
náměstí Míru 230 / 1
795 01  Rýmařov
Telefon: 554 254 100 | tel. seznam


E-mail: podatelna@rymarov.cz
Datová schránka ID: 7zkbugk


IČ: 00296317
DIČ: CZ00296317